Beauty vodič

Alati za ljepotu: sve prednosti i vrste masažera za lice

24. srpanj 2021.
Fotografije: Unsplash

Masažeri i valjci za kožu lica stavljaju krunu na svaku skincare rutinu. Donosimo vodič kroz masažere koji su posljednjih godina postali omiljeni beauty dodatak u svakom kupaonskom oramriću, s razlogom.

Uz sve beauty inovacije koje su nam servirane, one tradicionalne metode i dalje konkuriraju kao učinkovite i djelotvorne. Masaža lica rolerima jedna je od njih. Još u sedmom stoljeću koristile su je Azijatkinje od kojih smo preuzeli mnoge skincare trikove, a njihovim alatima doskačemo i danas. Medota je ostala ista, a neki alati samo su poprimili suvremena obilježja. 

Roleri od žada za masažu lica postali su zvjezdani beauty gadgeti koji su cjenovno povoljni, a obožavani su i u celebrity krugovima. Učinak to opravdava - masaža lica nježno stimulira limfni sustav i oslobađa kožu od toksina, poboljšava cirkulaciju i djelovanje kozmetičkih proizvoda, djeluje iznimno relaksirajuće, zateže kožu i dugotrajnim korištenjem vraća koži tonus, zategnutost i mladoliki izgled. Dakle, više je razloga zbog kojih treba razmisliti o nabavljanju masažera za lice, u krajnjem slučaju je to opuštajući spa trenutak, a djelotvorni su i kod glavobolja. Na tržištu postoji više opcija, od koji su prve one koje korijene imaju u tradicionalnoj medicini.

image
Fotografije: Unsplash

Kao što je već poznato, prvi roleri korišteni su u istočnjačkoj medicini - valjak od žada najučinkovitiji je ako se koristi uz serum ili kremu, kako bi njegovi valjci lakše klizili po koži. Poželjno je držati ga u hladnjaku jer će rashlađeni valjak pogodno djelovati na podbuhlost i moguće podočnjake. Također, odličan je za toplu masažu lica koja će djelovati veoma opuštajuće - roler kratko namočite u vrućoj vodi kako bi se ugrijao. Veći valjak namijenjen je za veće površine, a mali koji se nalazi s druge strane za osjetljiva područja poput okoloočnog ili oko usnica. Za dobre rezultate važno je koristiti ga ispravno - uvijek u jednom smjeru prema vanjskim dijelovima lica, počevši od čeljusti, prema unutrašnjosti.

image
Masažer od zelenog žada Olival (59,90 kn)/ masažer od ružičastog kvarca Herbivore; Cult Beauty (37 funti)/ gua sha od ružičastog kvarca Angela Caglia, Cult Beauty (46 funti)/ organsko ulje za njegu kože Matinata re.glow (69 eura)

Veoma sličan beauty alat je i Gua sha kamen koji se koristi za struganje kože i ima jednaki efekt poput valjaka. Gua sha precizniji je i bolji za teže dostupna mjesta, pa je izbor za konkretno ciljana područja na licu. Također potiče cirkulaciju kože, usporava starenje i opušta mišiće lica.

image
Vibrirajući roler od ružičastog kvarca Skin Gym; Beauty Bay (80 eura)/ gua sha od sodalita Odacite; Cult Beauty (40 funti)/ štapni masažer Nurse Jamie's UpLift s dragim kamenom turmalinom; Net-a-Porter (495 kn)/ ulje za njegu osjetljive i problematične kože Kiehl's Hemp Herbal Concentrate (347 kn)

Pravila za korištenje masažera za lice u suštini su ista za svaki od alata i svaki od njih odlično djeluje uz serum ili sheet masku za lice, kako bi se djelotvornost sastojaka pojačala. Beauty rutinu zaključite hidratantnom kremom. Osim tradicionalnih, popularnima su se istaknuli alati za masažu koji šalju lagane vibracije i dodatno stvaraju osjećaj ugode i opuštanja. Štapni masažeri pak imaju ugrađene sitne kamenčiće koji djeluju na poboljšanje tonusa kože, zatežu je i potiču proizvodnju kolagena. 

image
Masažer za lice Joanna Czech; Net-a-Porter (1680 kn)/ zlatni masažer za lice Teresa Tarmey (80 funti)/ masažer Sarah Chapman The Facialift; Cult Beauty (32 funte)

Neki od masažera dizajnirani su kako bi efekt faceliftinga dobili u kupaonici bez odlaska na tretman, poput Sarah Champan Facelift masažera koji oponaša tretman iz salona, djeluje na limfu i sprječava nepravilnosti na licu. Za dodatak luksuza skincare rutini su pak dostupni i roleri rađeni od zlata koji djeluju protuupalno.