Bez obzira na to je li sparno ili suho ljeto, na gradskom asfaltu ili na pješčanim plažama, kad su temperature u termometru visoke, parfem će se na koži ponašati drugačije. Točnije, na vrućini će postati intenzivniji, pa će i miris brže ispariti s kože. Naviknuti smo s promjenom godišnjeg doba odabrati lagane parfeme osvježavajućih nota, no kako bi bio postojan i pratio nas kroz cijeli dan, ljeti valja obratiti pažnju na još neke stvari.
Ključne točke nanošenja
Uobičajeno je pojačano znojenje, osjećaj ljepljivosti na tijelu, a parfem nanesen na kriva mjesta može samo pojačati taj nelagodni osjećaj. Uz to, znoj i prirodna ulja koja izlučujemo brže razgrađuju parfem, pa on lako nestaje s kože. Birajte točke na tijelu koje ga neće sabotirati - područja s tankom kožom poput zgloba, unutranje strane lakta, iza uha i iza koljena gdje je koža delikatnija. Poslužite se i trikom nanošenja parfema odmah nakon tuširanja, kada su pore otvorene pa će se i parfem bolje upiti.
Mirisne maglice za kosu
Omiljeni parfem zamijenite za mirisnu maglicu za kosu - ovo je bolja opcija i za one s osjetljivom kožom. Kosa će najbolje zadržavati parfem u svakoj klimi, bez obzira na temperaturu, a kako je u pokretu, veće površine i s uvijek prisutnim slojem prirodne masnoće, parfem će se lijepo zadržati i raspršiti. Ako ste izloženi suncu, nanesite malo parfema i na odjeću i birajte one namijenjene kosi, koji sadržavaju manji postotak alkohola od klasičnog parfema pa neće isušiti vlasi. Neki od njih mogu sadržavati i njegujuća svojstva.
Pripazite na teksturu
Koju vrstu parfema odabrati odlučujemo ovisno o vremenu. Za suhi i vrući zrak bolji će izbor biti mirisne kreme i losioni za tijelo. Oni u ovom slučaju obavljaju dvije zadaće - onu mirisnu i njegujuću. Uvijek možete nanijeti i klasični neparfumirani losion za tijelo kao prvi sloj, a zatim mlijeko ili kremu s mirisom. Kada je visoka vlaga u zraku birajte maglice i parfeme u spreju koji će zbog većeg udjela vode u sastavu djelovati osvježavajuće.
Pronađite svoje note
Bogate, intenzivne note poput mosuša ili vanilije najčešće su rezervirane za hladno vrijeme. Iako se na koži zadržavaju duže od primjerice bijelog cvijeća i vodenih nota, u kombinaciji s toplinom one postaju preintenzivne. Ako vam ipak bolje odgovaraju jaki mirisi, za vrijeme vrućina birajte one s prirodnim sastojcima - pikantni začini, opojno cvijeće ili drvene note ljeti pokazuju punu raskoš na koži, dok su istovremeno suptilnog intenziteta.