Problem vam stvaraju smeđe mrlje na koži, odnosno hiperpigmentacije? Zimski mjeseci su idealno razdoblje za tretiranje hiperpigmentacija, a rješenje za sve tipove mrlja, među kojima je i melazma, ima Poliklinika Bolanča. Dermalan je jedinstveni depigmentirajući tretman s dvostrukim depigmentacijskim učinkom - kratkotrajnim i dugotrajnim, te kao takav predstavlja najučinkovitiji postupak za uklanjanje hiperpigmentacija. Dermamelan sa svojom jedinstvenom formulom djeluje sinergistički uklanjajući postojeće pigmentacije, ali i inhibirajući prekomjernu stimulaciju melanocita djelujući na upalnu, hormonalnu i vaskularnu komponentu razvoja melazme.
Glavni dio tretmana je nanošenje Dermamelan maske koja razgrađuje postojeći melanin i uklanja hiperpigmentacije. Sljedeći korak tretmana nastavlja se kod kuće, nanošenjem Dermamelan kreme, koja je obavezni dio tretmana jer kontrolira stvaranje novog melanina i na taj način sprječava povratak hiperpigmentacija. Potrebno ju je nanositi tijekom 4 mjeseca, dva puta dnevno, a za čitavo vrijeme trajanja tretmana, svakodnevno treba nanositi kremu za zaštitnim faktorom SPF 50 + te kremu za obnavljanje kože kako bi očuvali kožnu barijeru. S obzirom da melazmu pogoršava i svjetlo iz kompjutera potrebno je kremu s faktorom nanositi i u zatvorenim prostorijama.
Tretman Dermamelan u vrijednosti od 7000 kuna može biti vaš: uključite se u nagradni natječaj, budite kreativni i riješite se hiperpigmentacija.
Nagradni natječaj je završen, a dobitnica je: Lucija Žderić, Zagreb
O hiperpigmentacijama
Smeđe mrlje na koži, odnosno hiperpigmentacije nastaju na koži lica kao posljedica prekomjernog izlaganja suncu. Od više različitih tipova hiperpigmentacija, najviše frustracija pacijenticama predstavlja melazma koja može nastati zbog različitih faktora. Glavni je UV zračenje, a najčešće se javlja u kombinaciji s trudnoćom ili uzimanjem oralnih kontraceptiva, no može se pojaviti i prilikom uzimanja drugih lijekova. Iako se do sada smatralo da samo izlaganje UVA i UVB zrakama dovodi do pojave i pogoršanja melazme, danas znamo da tome pridonosi i svjetlo kompjutera.
Hiperpigmentacije se mogu pojaviti i nakon estetskih tretmana, osobito onih gdje dolazi do jake upale (kao što su laseri i pilinzi) i tada ih nazivamo postupalnim hiperpigmentacijama. Melazma je puno češća kod žena, a pojavljuje se na fotoeksponiranim dijelovima tijela, najčešće na licu i vratu te rjeđe na dekolteu i rukama. Može imati različite oblike pa je dijelimo na centrofacijalni tip gdje su promjene smještene u središnjem dijelu lica i periferni tip gdje se promjene pojavljuju na postraničnim dijelovima obraza, uz rub čeljusti i postraničnom dijelu čela. Ponekad pacijentica može imati melazmu kao kombinaciju oba tipa. Ranije se melazma dijelila na epidermalnu, dermalnu i mješovitu ovisno o tome koje je sloj kože bio zahvaćen, ali s novim dijagnostičkim mogućnostima danas znamo da su sve melazme mješovite s izraženom solarnom elastozom (izrazito oštećenje kože od UV zračenja) u dermisu i vaskularnošću dermisa. Stoga danas možemo reći da je melazma kompleksna dermatološka bolest u kojoj dolazi do interakcije između melanocita, fibroblasta, epidermalnih keratinocita, vaskularne endotelijalne stanice pod utjecajem UV zračenja, hormona, lijekova i genetske predispozicije. Bolest zbog svoje složenosti i multifaktorijalnih čimbenika nastanka nije samo frustracija pacijentima već i dermatolozima. Promjene spontano nestaju u samo 6 % pacijenata, svima ostalima za uklanjanje promjena, potrebno je liječenje. Liječiti se može kombinacijom lokalne, sistemske terapije i estetskih tretmana od kojih je posebno učinkovit tretman unaprijeđeni Dermamelan, čiji je proizvođač Mesoestetic, a distributer za Republiku Hrvatsku je Medest Adria.