U Azuliku je gostima na raspolaganju nekoliko jedinica odnosno vila, a smještene su nedaleko Tuluma, popularnog meksičkog turističkog odredišta. Tulum je jedan od posljednjih gradova u kojemu su živjeli Maye, zbog čega je prepun impresivnih povijesnih atrakcija koje svjedoče o naprednosti njihove civilizacije. Čar Azulika kao destinacije leži u misiji osnivača, Eduarda Neire, da pokaže ljudima kako za potpuno opuštanje i tetošenje nije potrebna napredna tehnologija. Upravo suprotno - goste se teži razmaziti upravo reuspostavom davno utišane komunikacije s okolišem.
Iako na prvi pogled ambijent djeluje neobično, vrlo se lako naviknuti na takav interijer koji spaja maksimalni luksuz s onim načinom života kakav smo u dvadeset i prvom stoljeću skloni zanemariti. Električne rasvjete nema - umjesto toga koriste se svijeće kako bi se zaštitile životinje kojima struja smeta; rasvjeta tipična za grad kobna je za morske kornjače koje se oslanjaju na mjesečevu svjetlost prilikom kretanja u sezoni razmnožavanja. Osim toga, izostanak električne rasvjete potiče i naše oči na to da se odmore od konstantnih podražaja i uživaju u prirodnoj svjetlosti dana. U vilama nema tuša; tek ručno izrađene kade koje bi posjetitelje trebale inspirirati i nagnati da obrate pažnju na meditativnu funkciju kvalitetne kupke s morskom solju. Pojedine smještajne jedinice imaju i jacuzzi, a svaka je dizajnirana na sebi svojstven način, s obzirom na glavnu temu interijera koja je oslikana i nazivom vile. Imena vila su Moon (Mjesec), Jungle (Džungla), Aqua (Voda), Sky (Nebo), Sea (More), Mayan i Aztec. Cijene smještaja se kreću između četiri i 55 tisuća kuna po noćenju.
Neira je kao voditelj zaklade kreirao svoju ideju kroz konstantni dijalog s domorodačkim i suvremenim zajednicama, s ciljem da promiče njihov cjeloviti razvoj. Da ono što smo od predaka naslijedili i naučili kvalitetno integriramo u svakodnevicu, a da pritom ne zaboravimo odati počast njihovoj civilizaciji. Rezultat kojem se teži potpuni je mir, odmor uma, duha i tijela. Svakim projektom potiče se očuvanje lokalne kulture, znanja i vrijednosti poteklih od mudrosti predaka i, dakako, zaštita prirodnog okoliša. Taj se interes spaja s ljubavlju prema umjetnosti i kontemplacijom nad svrhom i porijeklom postojanja i načinom na koji biramo živjeti.
Azulik kao kompleks ima dvije lokacije s dvjema različitim svrhama: dok destinacija u Tulumu spaja gostoprimstvo, gastronomiju i wellness, Azulik Uh May je destinacija zamišljena kao grad umjetnosti. Ovaj holistički centar smješten je usred džungle, a namjera čitave institucije jest stvaranje zajednice svjetskih lidera, umjetnika, slavnih osoba, vizionara, znanstvenika i filantropa. Prilikom ulaska u muzej Uh May moraju se izuti cipele kako bi se stekao pun dojam prostora i ambijenta. Posjetitelji gledajući izložbe imaju priliku razviti svoj kreativni identitet, prepuštajući se vodstvu mudrosti predaka. U sklopu muzeja postoje i razne radionice vezane uz arhitekturu, dizajn, modu, kuhinju i keramiku, čime se goste potiče ne samo na promatranje, već i na stvaranje umjetnosti.
Kompleksi su, dakle, inspirirani dalekom prošlošću, vremenom kada svi nismo razmišljali slično, imali slične navike i vrijednosti. Kada smo hodali bosi a blagodati prirode koristili, ali ne i izrabljivali. Kada smo živjeli u harmoniji i jedinstvu s onime što nas okružuje. Azulik pokušava rekreirati to stanje i pozvati posjetitelje na to da se odreknu onoga što su navikli percipirati kao luksuz. Zauzvrat im nude nešto još bolje: raskoš trenutka i osjećaj jedinstva kakav su imali naši davni preci.
Više informacija možete pronaći na službenim stranicama resorta.