Kanadska glazbenica karijeru je započela šezdesetih godina, a u bogatoj karijeri objavila je 19 albuma i dobila 9 Grammyja, između ostalog. Ove je godine postala prva žena koja je dobila Les Paul nagradu, za vrhunske glazbene profesionalce i inovatore, a objavila je i box set svojih ranih, dosad neobjavljenih radova.
Magazin Rolling Stone nazvao ju je "jednom od najboljih kantautora ikad", dok su na digitalnoj glazbenoj bazi AllMusic zaključili da "kad se prašina slegne, Joni Mitchell ostaje kao jedna od najvažnijih i najutjecajnijih žena u glazbi 20. stoljeća".
Njezin je utjecaj na glazbu golem, no ne treba zaboraviti ni modu. Kako je počela u 60-ima i bila dijelom buntovne kulture, njezini outfiti iz tog, ali i kasnijeg vremena i danas su san snova svih boho djevojaka. Kao folk glazbenica naginjala je boho stilu uvijek, a i zadržala ga je kasnije, kroz 70-e, 80-e i 90-e.
Na početku karijere obožavala je minice, pravi komad 60-ih, koje je kombinirala s prozirnim bluzama, a za nastupe je često izabirala dugačke haljine koje su slobodno padale niz njezino tijelo - ni uske, ni široke, koje je najčešće ukrašavala tankim remenom u struku. Dugačkim haljinama cvjetnog uzorka ili pak jednobojnima dodavala je puno nakita - nekoliko ogrlica, veliko prstenje i narukvice nezaobilazan su detalj, baš kao i šeširi i kape. Dugačka, prirodna kosa obavezan je dodatak, uz boho duge šiške.
Joni je voljela i kožne prsluke te široke bluze s tkanim detaljima, šišmiš rukavima, prozirnim dijelovima, mašnama (tzv. pussy bow)... Pletivo, posebno haljine, često je nosila, a 70-ih se, kao i neke druge kolegice kantautorice, zabavljala muškim odijelima, kravatama i sličnim komadima. Krzno i detalji od krzna i kože također su joj dragi, a inspiraciju iz njezinih outfita crpimo i danas, pogotovo ako naginjemo boho stilu.