Nova dizajnerska zvijezda rođena je na Tjednu mode u Milanu? Sudeći po reakcijama da, slava je pripala 31-godišnjem dizajneru Danielu Del Coreu, kreativcu talijansko-njemačkog podrijetla, kojem je posljednje radno mjesto prije pokretanja svog brenda bilo ono uz Alessandra Michelea u Gucciju.
Nema puno pojedinaca priliku samostalno pokrenuti modnu kuću, i to u vrijeme pandemije kada su uvjeti znatno otežani. Del Core lansirao je brend u prosincu prošle godine i jedini je na Milanskom tjednu mode koji je kolekciju predstavio revijom, i to u neobičnom okruženju - zapuštene administrativne zgrade u Milanu. Cittadella degli Archivi poslužila je kao kulisa za nekolicinu odabranih koji su imali priliku pratiti reviju. Pomalo neobično, ako uzmemo u obzir to da dizajneri nove generacije vole istraživati virtualne prostore koje im je nametnula pandemija koronavirusa.
Prije nego se predstavio kao debitant, Daniel Del Core radio je s kreativnim direktorom Guccija, Alessandrom Micheleom, gdje je bio zadužen za VIP odjel - odijevao je celebrityje kao što su Björk, Jared Leto, Lana Del Rey, Beth Ditto, Florence Welch. Vjerujemo da bi svatko od njih rado nosio njegove komade predstavljene u kolekciji za jesen 2021. godine, jer dok su lookovi s početka revije bili monokromatski uz ekstravagantni dodir perja ili čipke, posljednji outfiti vode se baroknom estetikom po kojoj je Michele u Gucciju bio prepoznatljiv. Vidljiv je i utjecaj McQueena i Galliana, kroz neobična pokrivala za glavu koja su služila kao glam maske.
Malo sci-fi estetike, uz dobru dozu glamura, malo kreacija koje su inspirirane prirodom i gljivama - poput zelene toalete stvorene za crveni tepih i Florence Welch i debitant Del Core je postao dizajner o kojem se najviše govorilo. I za to ima opravdanje, iako novo i mlado lice, životopis mu nije siromašan.
Sa 16 godina krenuo je sa studijem umjetnosti i kiparstva u Italiji, nakon čega se prebacio na studij dizajna, vizualne umjetnosti i mode. Iskustvo kao pripravnik skuplja u Dolce&Gabbani, zatim u Versaceu, nakon čega radi za Zuhaira Murada u Parizu. Na koncu, vraća se u Italiju i počinje s radom u Gucciju što mu je odskočna daska za pokretanje vlastite luksuzne modne kuće.
"Ništa nije stvoreno, ništa nije uništeno, sve je transformirano", zapisano je u kodu kuće Del Core, a dizajner inspiraciju ne pronalazi u prošlosti niti u vintage trgovinama već u prirodi, umjetnosti, ručnom radu. Teško je izdvojiti jednu kreaciju iz kolekcije jer gotovo svaka nosi posebnost - od skulpturalne šljokičaste toalete do kreacije od tila uz crvenu masku na licu modela. Od svakog radnog iskustva je uzeo nešto i ugradio to u svoj vizualni identitet, što je rezultiralo svježom i zanimljivom kolekcijom i čini se da ćemo od Del Corea još puno toga vidjeti kako vrijeme bude odmicalo.