Naime, Beatrice je posudila haljinu svoje bake, kraljice Elizabete II, baš kao i tijaru koju je ona nosila na vlastitom vjenčanju 1947. godine.
Haljinu je Elizabeta II. nosila više puta tijekom šezdesetih, a najupečatljivija je prigoda bila premijera filma "Lawrencea od Arabije" u Londonu 1962. godine.
Tijaru je nosila na svom vjenčaju za princa Philipa, a posudila ju je još i svojoj kćeri, princezi Anne za njezino vjenčanje.
Haljinu dizajnera Normana Hartnella Beatrice je malo doradila te joj dodala pufaste kratke rukave i produljila ju, a britanski su mediji oduševljeni činjenicom da je nosila haljinu jednog od najvećih dizajnera s Otoka, kojemu pripisuju zasluge za to što je London postao jedan od svjetskih centara mode.
Poznat je po tome što je izjavio kako "prezire jednostavnost jer ona negira bilo kakvu ljepotu", a to se vidjelo i u njegovom dizajnu, koji se savršeno uklapao u kraljevsku obitelj.
Norman Hartnell dizajnirati je počeo za vrijeme studija lingvistike na Cambridgeu, honorarno, pomažući Cecilu Beatonu u izradi i osmišljavaju kazališne kostimografije. Nakon jedne pozitivne kritike u The Evening Standardu, u kojem su ga nazvali budućnosti ženske mode, prekinuo je studij i počeo se baviti samo dizajnom.
Obožavale su ga žene iz visokog društva, otkrile su ga i holivudske zvijezde poput Vivien Leigh i Marlene Dietrich, a prijelomni trenutak bio je kad ga je Lady Alice Montagu Douglas Scott zamolila da dizajnira njezinu vjenčanicu i haljine njezinih djeveruša za vjenčanje s Vojvodom od Gloucestera. Na vjenčanju je Kraljica Majka ostala toliko oduševljena vjenčanicom da je odmah kontaktirala Hartnella. Dizajnirao je njezinu odjeću za cijelu američko-kanadsku turneju 1939. godine, postao svjetski slavan i ostao "kućni" dizajner britanske kraljevske obitelji.
Tako je osmislio i vjenčanicu tadašnje princeze Elizabete, a kad je došlo vrijeme za krunidbu, buduća kraljica odmah ga je nazvala da mu predstavi svoje ideje.
"Njezino Visočanstvo tražilo je da haljina bude slična njezinoj vjenčanici i da bude izrađena od bijelog satena. Napravio sam devet verzija, a ona se odlučila za onu koja je imala cvjetne ambleme svih zemalja koje su pod njezinom vlašću. Nakon što sam skupio sve činjenice koje sam mogao, povukao sam se u windsorsku šumu i tamo proveo mnogo dana radeći na skicama. Um mi je bio zaokupljen idejama o cvijeću i grbovima. Mislio sam na ljiljane, ruže, margarite i zlatni kukuruz; mislio sam na tkaninu s oltara i oltarnike; razmišljao sam o nebu, zemlji, suncu i mjesecu, zvijezdama i svemu rajskome što bi moglo biti utkano u tu haljinu koja je već bila povijesna", izjavio je Hartnell.
Upravo te dvije haljine - s krunidbe i s Elizabetinog vjenčanja - smatraju se nekima od najpoznatijih iz 20. stoljeća, a Hartnell je mnogo puta dizajnirao za kraljicu, kao i za ostatak kraljevske obitelji.
Haljina koju je posudila Beatrice napravljena je od bijelog satena te su u nju utkani dijamanti, a činjenica da joj je kraljica posudila i svoju tijaru presedan je koji nije napravila ni za jednu kraljevsku mladenku.
Britanski mediji smatraju kako je ro bio izraz potpore unuci koja se udala pred svega 20-ak ljudi, umjesto velikog dana kakav su imali njezina sestra Eugenie te bratići William i Harry. Također, njezin otac princ Andrew već je mjesecima u centru pozornosti svjetskih medija zbog povezanosti s osuđenim pedofilom Jeffreyjem Epsteinom.