Znamo koliko je teško pronaći dobru masku za lice, onu koja neće isušiti lice, izazvati iritacije i nakon koje će rezultati zaista biti vidljivi. S obzirom na to da obožavamo isprobavati beauty novitete, na test smo stavili novu La PIEL LAB masku za lice i povjerili kako djeluje u praksi.
Riječ je o maski namijenjenoj za svaki tip kože koja obećava anti-age učinak, ujednačava teksturu i tonus kože, vraća hidrataciju i dubinski njeguje. Prije samog korištenja, svidio nam se popis sastojaka - formulirana je bez dodatka parabena, silikona, parafina, petroleja, sastoji od 10 biljnih ekstrakata, dvije mineralne gline, sedam aktivnih sastojaka te šest organskih ulja. Tu su i ceramidi, hijaluronska kiselina, pepiti i vitamini. Zvuči sjajno, a je li ispunila naša očekivanja, provjerite u nastavku.
Lea / mješovita do masna koža sklona nepravilnostima
S obzirom na moj ten koji varira između mješovitog i masnog te koji prate proširene pore i višak sebuma i masnoće - osobito za vrijeme vrućih dana, maske od gline stalna su postava moje kozmetičke police. Mineralne gline kaolin i bentonit koje se nalaze u sastavu La PIEL LAB maske iz tog razloga su mi na prvu izgledale kao dobitna kombinacija - kaolin njeguje i umiruje kožu, dok bentonit apsorbira višak sebuma i uklanja nečistoće, pa čini pore vizualno manjima. Rizik kod bentonita je moguće isušivanje kože, pa sam na to posebno obratila pažnju. Sljedeći sastojak koji me privukao je niacinamid, sastojak kojeg će neki izbjegavati također zbog isušivanja, no za mene je ovaj sastojak apsolutna zvijezda skincarea jer odlično funkcionira na mojoj koži, vidljivo smanjuje pore i ostavlja lice glatkim i zaštićenim.
Subota je ujutro, vrijeme koje si odvajam za duže jutarnje rituale njegovanja, pa sam masku u debelom sloju nanijela na lice i ostavila da djeluje dvadesetak minuta. Količina koja se nalazi u ovom malenom pakiranju namijenjena je za jedno korištenje. Glatka smjesa lako se razmazuje po koži i s vremenom se suši, no izostao je onaj osjećaj zatezanje kože, što je čest slučaj kod maski ovakvog sastava, koje najčešće naprave "koru" pa se samim tim i teže ispiru. Umivanje u hladnoj vodi bio je sljedeći korak, maska se bez problema uklanja i što me oduševilo - nema osjećaja suhoće i zatezanja nakon njezina korištenja. Štoviše, prisutan je osjećaj hidratiziranosti, pore su vidljivo manje uz blagi mat efekt i nema znakova crvenila na koži, koje je kod mene često izraženo ujutro. S obzirom na to da sam ciljala na proizvod koji će očistiti pore, ukloniti višak masnoća i ostaviti kožu mekanom, vjerujem da sam pronašla novog saveznika koji će tu zadaću obavljati jednom tjedno. Anti-age učinak kojeg ima samo mi je dodatni plus.
Ines / suha do mješovita, osjetljiva koža
U posljednjih nekoliko tjedana - rekla bih vjerojatno dva mjeseca - ozbiljnije sam počela baviti se skin careom. I prije sam pobožno skidala šminku prije spavanja i koristila serum i kremu prije spavanja, ali pod ovim "ozbiljnije" mislim da sam počela paziti na aktivne sastojke u proizvodima te ih kombinirati u skladu s potrebama moje kože. Ona, moja koža, inače je suha do mješovita i dehidrirana te osjetljiva. Povremeno imam breakoute, uglavnom su hormonski, ali ih nekako držim pod kontrolom. Ono što uvijek tražim u proizvodima je da mi dodatno ne isušuju kožu te da imaju aktivne sastojke, po mogućnosti s anti-age učinkom. Maska La PIEL LAB ima sve to - glicerin, kolagen i hijaluronsku kiselinu, koje djeluju na hidraciju, odnosno dovode vodu u dubinske slojeve kože te ne isušuju, ali i aktivne sastojke kao što su niacinamid, ceramide i peptide bakra koji djeluju anti-age. Tu su i vitamini E i F te pantenol koji smiruju i hrane kožu.
Isprobala sam je navečer, nakon čišćenja lica od nečistoća i SPF-a. Maska je jako kremasta i podatna, iznimno lako se razmazuje, a količina koju dobijete uz novi broj magazina Gloria Glam dovoljna je za izdašno nanošenje na cijelo lice i vrat. Ispočetka sam osjećala lagano peckanje na licu, ali ništa zabrinjavajuće jer znam da je to proces koji se događa na mojoj koži - gornji slojevi stanica se odbacuju, a aktivni sastojci prodiru u kožu. Peckanje je trajalo kratko, dvije do tri minute. Zbog kože koja je osjetljiva na mnoge snažne sastojke, uvijek me strah da će mi koža biti crvena ili da ću dobiti osip od maske. To se apsolutno nije dogodilo. Nakon 20-ak minuta lako sam je isprala mlakom vodom, a koža mi je bila sjajna, glatka, bez ikakvog "filma" koji često zna ostati nakon sličnih maski.
Idući korak u mojoj njezi je stavljanje seruma i kreme, ali htjela sam vidjeti kako će koža reagirati na masku. Zato sam ostala sjediti na terasi još barem pola sata, bez ikakvih proizvoda na koži. Lice me nimalo nije zatezalo, što mi se jako često događa nakon korištenja snažnih sastojaka jer mi je koža često dehidrirana, pogotovo tijekom ljeta, nakon cijelog dana na suncu. No, nakon La PIEL LAB maske, koža je bila mekana i nahranjena. Sve u svemu, prilično sam zadovoljna maskom i sigurno ću je koristiti ponovno.