Relaxing time

Što je sve potrebno za kvalitetan opuštajući spa kod kuće?

06. veljača 2022.

Fotografija: Unsplash

Prije početka novog radnog tjedna, trebali bismo odvojiti malo vremena za sebe i prepustiti se jednostavnim užicima. Iako su odlasci u hotele ili salone primamljivi, spa tretman si možemo priuštiti i kod kuće. Donisimo vam ideje i proizvode uz koje ćete si osigurati kvalitetan ‘me time‘.

Piling kože

Osim što uklanja prljavštinu i reducira mrtve stanice, piling čini kožu sjajnijom i čvršćom. Dugoročno će nahraniti i zategnuti kožu i potaknuti cirkulaciju. Benefiti su mnogobrojni, ali dubinsko čišćenje je njegova najvažnija funkcija. Vrsta pilinga se prilagođava tipu kože pa tako postoje oni za suhu, masnu, osjetljivu, normalnu kožu, ili pak za mještoviti tip. Nakon što ste se istuširali i/ili okupali u toploj vodi, nanesite ga nježnim pokretima s posebnom pažnjom spram osjetljivih dijelova tijela kao što je koža dekoltea ili lica. S druge strane, zadebljani dijelovi poput onoga na stopalima traže grublji piling.

image

Piling za osjetljivu kožu lica La Roche-Posay (183,15 kn) / Piling za zaglađivanje za osjetljivu kožu lica Lancôme (219,10 kn) / Uljni piling Ziaja (86,90 kn) / Piling za zaglađivanje lica Neutrogena (43,20) / Hranjivi piling za tijelo Dove (47,75 kn) / Mikroeksfolijant Olival Professional (79,90 kn)

Maska za kosu

Pranje kose često ostavljamo za zadnji čas, zbog čega si uskraćujemo vrijeme potrebno za kvalitetno nanošenje maske. Često zanemarujemo onu uputu koja nas poziva na nekoliko minuta čekanja koje su kosi potrebne da bi upila sastojke. Maske regeneriraju kosu, doprinose njenoj mekoći i sjaju i ako je maska kvalitetna, rezultati će se pokazati vrlo brzo. Čini kosu glatkom, olakšava češljanje i daje joj neodoljiv miris i sjaj. Za razliku od regeneratora koji kosu obnavlja površinski te ga zato treba nanositi nakon svakog pranja, maska prodire u dubinu, a koliko ćete je često koristiti ovisi o stupnju oštećenosti kose. Ne treba pretjerivati iz razloga što, ako se nema što obnoviti, kosa neće kvalitetno upiti masku. U svakom slučaju, ne propustite priliku za jednu lijepu, opuštajuću masažu tjemena i vlasišta prilikom nanošenja.

image

Maska za obojenu kosu Keune (149,90 kn) / Regenerirajuća maska za kosu Annemarie Börlind (77,20 kn) / Maska za suhu i osjetljivu kosu Kérastase (289,00 kn) / Maska za lomljivu i iscrpljenu kosu L'Oréal Professionnel (157,40 kn) / Regenerirajuća maska za sve tipove kose Moroccanoil (303,05 kn) / Hranjiva maska za plavu kosu Schwarzkopf Professional (228,50 kn)

Maska za lice

Danas je prilika da svojoj uobičajenoj skin care rutini dodate i masku za lice. Prije nanošenja temeljito očistite kožu da bi maska bolje djelovala. Nanesite i potom isperite gel za čišćenje lica, a kada stavljate masku, pazite da ne dođe u dodir s očima ili usnicama. Maske hrane i regeneriraju kožu, čine je mekom i podatnom. I one se, kao i piling, biraju s obzirom na tip kože, a može ih se napraviti i kod kuće pomoću sastojaka kao što su med, jogurt ili zob. Dok čekate tih petnaestak minuta da nutrijenti učine svoje, probajte ne zbrajati sve što morate napraviti sljedeći tjedan, već se, malo za promjenu, opustite i prepustite.

image

Peel-Off maska protiv mitesera s aktivnim ugljenom Garnier (46,90 kn) / Peel-Off maska s učvršćujućim učinkom Glamglow (524,00 kn) / Peel-Off maska za čišćenje problematične kože lica Uriage (106,00 kn) / Peel-Off maska za lice za smirenje kože lica Payot (87,00 kn) / Petominutna maska za svježi izgled lica Lancôme (400, 40 kn) / Maska za čišćenje lica za problematično lice Omorovicza (660,00 kn)